15 آذر ماه روز جهانی حسابدار

پیام تبریک مدیر کل مالی حوزه های های علمیه خواهران به مناسبت روز حسابدار

شناسه خبر : 68993

1397/09/15

تعداد بازدید : 1362

پیام تبریک مدیر کل مالی حوزه های های علمیه خواهران به مناسبت روز حسابدار
آدم های خاکی ، مثل زمین استهلاک ناپذیرند، افتخار همکاری با شما، گرچه با ارزش ترین دارایی نامشهود ترازنامه مان است، ولی در دفاترمان ثبتشان نمی کنیم، نه به خاطر عدم تطابق با استانداردهای حسابداری، به خاطر اینکه در ترازنامه قلبمان به گونه ای ثبت شده اند که هیچ پایان دوره ای، ما را مجبور به بستن حساب آنان نمی کند. روز حسابدار مبارک

به نام خدا

سپاس و ستایش، خداوند بلندمرتبه ای را که به لطف و عنایت بی کران او، امروز بنده و شما همکار گرامی، در زمره­ ی خدمتگذاران به توسعه و نشر دین اسلام قرار گرفته ایم.

امروز ، پانزدهم آذرماه سال 1397 شمسی و ششم دسامبر سال 2018 میلادی،  مصادف با روز جهانی حسابدار میباشد.

بهانه ای شد تا به همه همکاران و سروران خودم، در خانواده 700 نفری بخش حسابداری، اداری مالی و پشتیبانی حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور، در سطوح مدارس علمیه، مراکز عالی آموزشی، مدیریت های استانی، ستاد مرکزی و همچنین موسسات و شرکت های اقماری  تبریک ، تهنیت و خداقوت عرض نمایم.

امروز، روز تقدیر از شما همکارانیست که بار سنگین و طاقت فرسای صیانت از بیت المال و مراقبت از آبروی حوزه های علمیه را بر دوش دارید و این مهم جز با توکل و کمک خداوند و نظر و دعای حضرت ولیعصر عج الله تعالی فرجه الشریف و همچنین تدوین یک نقشه راه و آینده نگری و افزایش مهارت و توانمندی شما بزرگواران، در راستای افزایش شفافیت، انضباط و پاسخگویی در بستر روش ها، تکنیک ها و ابزارهای نوین امکان پذیر نیست.

به دلیل شرایط زمانه و تغییرات محیط پیرامونی، به جز وظایف خطیری که در بخش مصرف و بهینه سازی منابع دریافتی مالی، به ما سپرده شده است، وظیفه تامین و ایجاد منابع پولی نیز، با کلید واژه «تامین منابع پایدار برای حوزه های علمیه»، در صدر دغدغه مسئولین مالی همه سطوح واحدهای حوزوی قرار گرفته است. دغدغه ای که تقریبا همگان را به دلیل نبود سابقه ذهنی ، تجربه عملی و حتی مهارت های شخصی، غافلگیر نموده است.

و اغراق نیست که بگویم کلید حیات حوزه های علمیه ، امروز در دست شما بزرگواران قرار داده شده و نوک پیکان مسئولیت به سمت شما.

و این بیش از آنکه یک تهدید باشد، یک فرصت است،  فرصتی برای استقلال بیش از پیش و همیشگی حوزه های علمیه !  فرصتی که ما را مجبور می کند به اصالت خود بازگردیم.

تجربه اینجانب در طول 14 سال فعالیت مالی و اجرایی در مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران، نشان می دهد، ایجاد منابع پایدار در حوزه های علمیه صرفاً و مطلقاً در گرو افزایش کارکرد موثر و فایده حوزه های علمیه برای جامعه و مردم می باشد.

درباره این موضوع در آینده نزدیک، بیشتر و به صورت گسترده تر، خدمتتان خواهیم بود.

و در پایان جمله ای در حال و هوای حسابداری برای همکارانم;

آدم های خاکی ، مثل زمین استهلاک ناپذیرند، افتخار همکاری با شما، گرچه با ارزش ترین دارایی نامشهود ترازنامه مان است، ولی در دفاترمان ثبتشان نمی کنیم، نه به خاطر عدم تطابق با استانداردهای حسابداری، به خاطر اینکه در ترازنامه قلبمان به گونه ای ثبت شده اند که هیچ پایان دوره ای، ما را مجبور به بستن حساب آنان نمی کند.     روز حسابدار مبارک

محمد استادجعفری

مدیرکل امور مالی حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور

15 آذرماه 1397