مدیر عامل جامعه خیرین حوزه های علمیه خواهران:

مشارکت یک هزار و ۴۰۰ خیّر در ساخت و توسعه مدارس علمیه خواهران

شناسه خبر : 45601

1396/04/28

تعداد بازدید : 874

مشارکت یک هزار و ۴۰۰ خیّر در ساخت و توسعه مدارس علمیه خواهران
مدیر عامل جامعه خیرین حوزه های علمیه خواهران گفت: هزار و ۴۰۰ خیر در کشور به حوزه های علمیه خواهران کمک می کنند و تاکنون هزینه ساخت نیمی از ۴۵۰ حوزه علمیه خواهران در کشور را پرداخت کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، «حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر فاضلی مهر آبادی»، در مراسم افتتاح ساختمان حوزه علمیه خواهران قزوین گفت: تشکیل مجمع خیّرین مدارس علمیه گامی در جهت استقلال و خودکفایی آنهاست.

وی با بیان اینکه  بخش اعظمی از جمعیت جامعه را زنان تشکیل می دهند افزود: حوزه های علمیه خواهران می توانند تاثیر بسزایی در بین جامعه بزرگ زنان و تحقق منویات رهبری معظم انقلاب(مدظله العالی) و هدایت سیاسی و بصیرت افزایی در جامعه داشته باشند.

مدیر عامل جامعه خیرین حوزه های علمیه خواهران ادامه داد: اداره حوزه های علمیه از محل کمک ها، خیرات و موقوفات مردمی گامی ماندگار برای خودکفایی حوزه های علمیه است و مردمی اداره شدن مدارس علمیه می تواند به اثرگذاری این دانشگاههای دینی کمک کند.

حجت الاسلام والمسلمین فاضلی مهر آبادی با اشاره به اهداف حوزه های علمیه خواهران اظهار کرد: با توجه به اینکه توسعه عمرانی حوزه های علمیه جزو اهداف استراتژی نظام می باشد، اثربخشی و کارآمدی، دین‌داری و آموزش همچنین تبلیغ و ترویج مفاهیم دینی و پاسخ به نیاز زن در جامعه از جمله اهداف ما می باشد.

وی ادامه داد: ما اعتقاد داریم در بحث جامعه خیرین حوزه‌های علمیه خواهران، خود خواهران باید نقش بیشتر و بهتری ایفا كنند چنانچه هم اكنون نیز بانوان خیری در سطح كشور وجود دارند كه در این زمینه فعالیت‌ می‌كنند.

مدیر عامل جامعه خیرین حوزه های علمیه خواهران خاطرنشان کرد: حوزه علمیه برادران دارای جایگاه ویژه‌ای است، اما به نظر می‌رسد حوزه‌های علمیه خواهران دارای پیشرفت بیشتری بوده‌اند و شاید به این دلیل باشد كه به آنان توجه بیشتری شده است.

حجت الاسلام والمسلمین فاضلی مهرآبادی، هدف دیگر تشكیل جامعه خیرین استفاده از نظرات و راهنمایی‌های خیران اعم از خواهر و برادر برشمرد و بیان داشت: بحث مشاوره و راهنمایی كارهای سخت‌افزاری برای حوزه‌های علمیه خواهران یك كار اساسی است و از همه می‌خواهیم كه ما را راهنمایی كنند.

 مدیر عامل جامعه خیرین حوزه های علمیه خواهران در پایان گفت:  یک هزار و ۴۰۰ خیّر در کشور به حوزه های علمیه خواهران کمک می کنند و تاکنون هزینه ساخت نیمی از ۴۵۰ حوزه های خواهران در کشور را پرداخت کرده اند.