در جشنواره برترین های حوزه علمیه خواهران استان بوشهر مطرح شد

حوزه علمیه نسبت به انتخابات احساس مسؤولیت می‌کند

شناسه خبر : 42341

1396/02/16

تعداد بازدید : 156

معاون اداری مالی حوزه های علمیه خواهران کشور به بی‌تفاوت نبودن حوزه‌های علمیه نسبت به انتخابات اشاره کرد و گفت: امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند نظام جمهوری اسلامی مولود حوزه علمیه است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر، اصغر عبداللهی در جشنواره برترین های حوزه علمیه خواهران استان بوشهر گفت: رسالت طلاب به‌عنوان حافظان، حاملان و عالمان دین خدا، آموزش، ترویج و اجرای این دین است و در جبهه دین‌داری، علم و دیدبانی در دین و اقامه حاکمیت حق بر زمین، بر اساس حبل‌المتین طلبه معنا و مفهوم پیدا می‌کند.

وی خطاب به طلاب افزود: شما واسط خیر خدا و خلق او و مایه اعتماد خلق خدا به خدا هستید و  این بهترین شرافت و عزتی است که خداوند برای شما قرار داده.

عبداللهی خاطرنشان کرد: امام در جمله‌ای ناب و کوتاه فرمودند که حفظ نظام جمهوری اسلامی از اوجب واجبات است چراکه اگر دین در کتاب و مکتب باقی بماند، معلوم نیست که تبدیل به ارزش بشود و حتی گاهی ممکن است به ضد ارزش تبدیل شود.

معاون امور مالی اداری حوزه علمیه خواهران کشور تأکید کرد: اگر دین و علم در سینه بماند و در  رفتار و نظام سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نمود پیدا نکند، ممکن است مصداق آیه‌ی "مثلهم کمثل الحمار" شود.

وی در ادامه عنوان کرد: شاید بنیاد قیام اباعبدالله (ع) و فلسفه شهادت ایشان در روز عاشورا در دو کلمه خلاصه باشد و آن اقامه دین جدش و امربه‌معروف است که اگر جز این بود دیگر نیازی به قیام و شهادت اباعبدالله(ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع) و مجاهدت سید الساجدین بنیان گدار قیام فرهنگی که از سوی فرزندش امام باقر(ع) استمرار یافت و به دست فرزندش امام صادق تثبیت شد و ما مزین به شیعه حضرت علی شدیم، نبود.

حوزه علمیه نسبت به انتخابات احساس مسؤولیت می‌کند

عبداللهی به بی‌تفاوت نبودن حوزه‌های علمیه نسبت به انتخابات اشاره و اضافه کرد: امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری می‌فرمایند نظام جمهوری اسلامی مولود حوزه علمیه است، مگر می‌شود که مادر نسبت به سرنوشت فرزند خود بی‌تفاوت باشد.

معاون امور مالی اداری حوزه علمیه خواهران کشور تصریح کرد: امروز 230 هزار طلبه، از سرانه نزدیک به 25 درصد دانشگاه‌های ما و رفاهیات نزدیک به صفر برخوردار هستند، که بیمه پایه طلبه ما معادل کمیته امداد و بهزیستی است و این انصاف نیست.

وی ادامه داد: امروزه وهابیت که در یک دوره کوتاه‌مدت برای ثبوت داعش، بیش از هفت هزار میلیارد هزینه نموده و به پشتوانه دینار سعودی‌ها و دلار و پوند اروپایی سیطره‌ای ساخته که بیش از سی هزار انسان را به خاک و خون کشیده، پس شرارت‌های خصمانه دشمن برای صدمه زدن به استقلال نظام جمهوری اسلامی است.

ایران در نگاه تحلیلگران، ششمین قاره جهان است

عبداللهی مطرح کرد: تحلیلگران بر این عقیده‌اند که اگر تا دیروز جهان به پنج قاره تقسیم‌شده بود، امروز به شش قاره تبدیل‌شده و قاره ششم ایران است که ایران بر اساس آموزه‌های دین و تفکر مهدویت، دایره جهانی دارد و ازاین‌رو قاره ششم بنا دارد که پنج قاره دیگر را برهاند و مستقل کند تا مهدویت را بر حکومت غربی هم حاکم کند.

معاون امور مالی اداری حوزه علمیه خواهران کشور اظهار کرد: جهان امروز بسیج شده است که جریان شوم سقیفه را روی این نظام پیاده کند، ولی نمی‌تواند زیرا قامت رشید ابوالفضل گونه، ایثارگرانه و شهادت‌طلبانه امام‌حسینی و دلاورمردی امیرالمؤمنین در خیمه جمهوری اسلامی نمی‌گذارد و آن چیزی نیست جز خط سرخ ولایت که رهبر آن، امروز پیشتاز است.

وی در ادامه بیان کرد: بد به حال آنانی که با تزویر رأی خاکستری و با طمع به کرسی‌های دولت، اعتبارهای رهبری را مخدوش می‌کنند؛ رأی خاکستری از نظر آنان یعنی کسانی که در باندهای اعتیاد بودند، کسانی که باندهای گسترده فساد و فحشا هستند.

عبداللهی در خصوص اینکه چرا فرآیند انتخابات پس‌روی از ارزش‌ها را تحمیل  می‌کند، اظهار کرد: بر اساس آرا اکثریت هر کس انتخاب شد و مهر تأیید رهبری را گرفت، رییس‌جمهور است ولی نه اینکه هر رفتاری در انتخابات از او سر بزند و آن‌کسی که  می‌گوید حکومت متکفل دین جامعه نیست؛ این درواقع قیام آقا عبدالله الحسین(ع) را محکوم می‌کند زیرا حضرت فرمود جز احیای دین جدم وظیفه دیگری ندارم، درحالی‌که اگر ایشان نگران دین امت نبود، قیام نمی‌کرد.

معاون امور مالی اداری حوزه علمیه خواهران کشور با اشاره به اهمیت ایام انتخابات به طلاب یادآور شد: امام راحل فرمود که در ایام انتخابات ریاست جمهوری حوزه‌های علمیه باید تعطیل کند، برود در شهرها یک رییس‌جمهور خوب را به مردم معرفی کند و مردم به او رأی بدهند. 

عملکرد نامناسب رسانه‌ها و دولتی‌های ما سبب تنزل جایگاه روحانیت در جامعه شده است

وی افزود: اکنون بر اساس هجمه آسیب‌ها، طلبه را از چشم جوان انداخته‌اند، درحالی‌که رتبه اول نهادهای مرجع در اول انقلاب روحانیت بود، اما آن‌قدر رسانه‌ها و دولتی‌های ما بد عمل کردند که امروز روحانیت، نهاد پنجم جامعه شده است.

معاون امور مالی اداری حوزه علمیه خواهران کشور ابراز کرد: با هر ترفندی آسیب‌های اجتماعی را ترویج می‌کنند و بخش اعظم این مصیبت‌ها و آسیب‌ها، ناشی از سیاست‌های دولت‌ها است، اما جمهوری اسلامی پر از رویش‌ها هست و به حرمت خون شهدا نمی‌گذاریم که این کشور سکولار بشود.

 

در ادامه این مراسم از برترین‌های حوزه‌های علمیه خواهران استان بوشهر تقدیر بعمل آمد.

  

لینک خبر