کانون فرهنگی و رفاهی

شناسه نوشته : 17330

1394/10/26

تعداد بازدید : 7525

کانون فرهنگی و رفاهی

معرفی

کانون خدمات فرهنگی و رفاهی وابسته به مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران، یک مجموعه خودگردان است که خدمات خود را صرفا به طلاب خواهر حوزه‌های علمیه ارائه می‌نماید. کلیه هزینه های کانون از محل ارائه خدمات به میهمانان تامین می شود. کانون دارای سه مجتمع اقامتی به شرح زیر است:

1. زائرسرای حضرت معصومه (س)

این زائرسرا در خیابان حضرت امام خمینی ‌شهر مقدس مشهد (میدان 10 دی) واقع گردیده که دارای 10 سوئیت با گنجایش 90 نفر و نمازخانه و سالن جلسات مشترک است. استفاده از امکانات زائرسرا صرفاً برای طلاب مدارس علمیه خواهران و به‌ صورت اردویی و گروهی امکانپذیر است.

2. اردوگاه نرجس خاتون

این اردوگاه در شهر مقدس قم و در جوار مسجد مقدس جمکران واقع‌ شده و پذیرای طلاب خواهر شرکت کننده در اردوهای مدارس علمیه است. اردوگاه شامل 5 ساختمان مجزا با مجموع 212 تخت می‌ باشد که امکان افزایش ظرفیت تا 250 نفر وجود دارد. سالن همایش این مجموعه ظرفیت 285 صندلی و سالن نمازخانه چند منظوره آن ظرفیت 100 تا 150 نفر را دارد. همچنین امکان پذیرایی همزمان از 200 نفر در سالن غذاخوری اردوگاه وجود دارد.

کروکی اردوگاه نرجس خاتون

 

3. مجتمع فرهنگی- رفاهی روستای خاوه (قم)

این مجتمع مشتمل بر چهار ساختمان اقامتی و خدماتی، در یکی از مناطق ییلاقی شهر قم واقع‌ شده است که با بهره مندی از فضای سبز مناسب و آب‌وهوای کوهستانی، محیطی آرام و دلپذیر را برای پذیرایی از برنامه‌های فرهنگی و اردوهای مدارس علمیه و مدیریت‌های استانی سراسر کشور فراهم کرده است. ظرفیت اقامتی اردوگاه 150 نفر است و سالن جلسات آن گنجایش 30 نفر را دارد.

 

شرایط و فرایند استفاده از خدمات کانون

1. خدمات کانون صرفا به طلاب خواهر حوزه های علمیه ارائه می شود و هماهنگی ها صرفا از طریق مدیریت های استانی حوزه های علمیه خواهران و یا مدارس علمیه امکان پذیر است.

2. هزینه های غذا، اسکان، پذیرایی، سالن اجتماعات، کلاس ها و کارگاه های آموزشی و ایاب و ذهاب بر عهده متقاضیان است و با توجه به نرخ های مصوب شورای کانون، امکان ارائه تخفیف در این قیمت ها وجود ندارد. (پیشاپیش برای هزینه اسکان طلاب مدارس علمیه خواهران، 50% تخفیف اعمال شده است)

3. به منظور استفاده از خدمات کانون لازم است تا متقاضیان حداقل 20 روز قبل، درخواست خود را از طریق سیستم مکاتبات اداری و یا تماس تلفنی ارائه نمایند تا در صورت وجود ظرفیت، رزرو اولیه انجام شود. (شماره تماس اردوگاه: 73 الی 37255771 - 025)

4. برآورد قطعی هزینه ها 10 روز قبل انجام می شود و در این مرحله لازم است تا متقاضیان 70 درصد هزینه ها را در وجه کانون واریز نموده و فیش واریز را به یکی از روش های زیر ارسال نمایند:

** ارسال فاکس به دبیرخانه مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران با شماره  32946220 - 025

** ارسال به ایمیل معاونت اداری مالی به آدرس mali@whc.ir

** ارسال به ایمیل کانون به آدرس kanoon@whc.ir

5. هزینه های قطعی در روز پایانی اردو توسط مدیریت اردوگاه محاسبه شده و تسویه حساب نهایی انجام می شود.